تبلیغات
دو ستاره بی نظیر - عکسای شهنام شهابی در برنامه ی زنده رود و یک مصاحبه ی جدید
تا زنده ای زندگی باید کرد!!!!!!!!!!!!!!

عکسای شهنام شهابی در برنامه ی زنده رود و یک مصاحبه ی جدید

جمعه 25 شهریور 1390 10:58 ب.ظ

نویسنده : فاطمه و سارا صفوی

امیدوارم که خوشتون اومده باشه

شهنام شهابی: به من می گویند جای تو بودیم به صورت عوامل و مردم مشت می زدیم/دیدم الکی شدم ،رفتم کنار

عباس وردی- تلویزیون/پنج کیلومتر تا بهشت وپسری که بخاطر کم توجهی پدرش نسبت به وی ،داروهای پدر را می دزدد تا انتقام بگیرد ولی یک حادثه او را در قتلی شریک می سازد که  در پایان سبب مرگ پدرش همایون می شود ...

 در ادامه مطلب....

به گزارش اوج نیوز،این شمه ای از نقش شهنام شهابی در سریال شبکه 3 بود.

شهنام پسری است که به تنهایی علاقه خاصی دارد وخودش می گوید پله پله به اینجا رسیده . او یکبار تا دم مرگ هم  رفته  و با وجود 29 سال سن تارهای سفیدی در موهایش دیده می شود که ...بگذارید خودش در ابن باره حرف بزند. 

 کار در ماه رمضان اصلا چطور بود؟ 

- من در کل دوست داشتم برای ماه رمضان کار کنم , برای این که حال وهوای ماه رمضان را خیلی دوست دارم وتا جایی که بتوانم روزه میگیرم.

امسال چطور؟

-راستش بعضی روزهای آن را نگرفتم.

 دلیل بعدی قبول  پیشنهاد  بازی در پنج کیلومتر تا بهشت چه بود؟

-این کاری بود که خیلی دوست داشتم، هم برای این که بازیگر خوب دیده می شود هم از این لحاظ که ماه رمضان و افطار یه حال و هوای خاصی دارد .بعدش هم که دیگر کار کلیدخورد و بعد از عید بود که دستیار آقای افخمی زنگ زد به من وگفت برای سریال به تو احتیاج داریم.

چه زمانی با تو تماس گرفته شد ؟

-20یا22 فروردین زنگ زدند. بعد فهمیدم برای  ماه رمضان است و آقای افخمی کسی بود که دوست داشتم باایشان کار کنم چون همیشه یک مقدار ساختار شکن بودند، فضای کار وروایت های ایشان با همه فرق می کرد.رفتم دفتر و با ایشان صحبت کردم .من را دیدند و خدا را شکربه من اطمینان کردند و صحبت کردیم برای قرار داد وسه روز بعد هم رفتیم جلوی دوربین . در ابتدا متن را سه قسمت بیشترنداستیم و من فقط یک قسمت بیشتر نخوانده بودم اولش هم کمی به هرحال سخت بود برایم وچون برایم کار بزرگی بود.

بازیگرهای دیگرکارشان راشروع کرده بودند؟

-وقتی من رفتم آنجا فقط کار آقای فرهنگ و خانم افکاری شروع شده بود.

لوکیشن کجا بود؟

خانه خانم سرمدی در خیابان نیاوران(خانه همایون).بعد از دو روز که به من زنگ زدند کار شروع شده بود ومن رفتم سر صحنه برای تست گریم و لباس ،که از پس فردای آن شروع به کار کردیم. پس از این سریال شاید بتوانم بگویم تازه آمدم سر خط، قبلا همه اش چک نویس بوده است وحالا دارم پاک نویس می کنم.

 دوست داشتید که دیده شوید؟

-بعضی موقع ها خیلی کارها داشتم که خیلی بازی ام را دوست داشتم ولی کار برای مخاطب است،کارهای قبلی زمان بدی پخش  می شد و یک زمانی پخش شد که آن اتفاقی که باید می افتاد نیفتاد.

چه  کاری  دیده نشد؟

-مثلا خود تاوان هم دیده نشد به آن شکل که ما زحمت کشیدیم.9-10 ماه کار کردیم وخیلی حجم کار زیاد بود ولی دیده نشد، چون زمانش بد بود,جام جهانی بود ,شبکه ماهواره ای فارسی 1 هم تازه آمده بود وهمه اینها آمد روی هم که باعث شد کار دیده نشود.اگر دروغ نخواهم بگویم وقتی یک آدم کار حرفه ای می خواهد بکند یک بخشش معنویات است و بخش دیگر هم مادیات ،یک بازیگر چند کار در سال میتواند بکندهر چه بیشتر دیده شود وشناس تر بشود اتفاق بهتری از آن برایش می افتد معنوی هم بهتر میشود. 6 تا کار به آدم میخورد آنوقت میتواند انتخاب کند. من اگر کم کار بودم سعی کردم با آدمهای خوب، کار گردان های خوب کار کنم واگر کاری را نرفتم به خاطر این  است که آدم یک دینی به گردنش است، چرا چشم های مردم را الکی خسته کند حالا نگوییم این کار تاوان و کارهای دیگر خوب بوده است ولی حداقل یک کاری بوده که سعی کردم بهتر از کارهای دیگر باشد که بهم خورده ولی خیلی کارها راکه قبول نکردم و نرفتم دنبال پول.

حالا بعد  ازپنج کیلومتر تعداد پیشنهاد ها زیاد شده است؟

-بله خدا رو شکرولی ببینم چه اتفاقی می افتد، تازه کارمان تمام شده ویک کارهم برای اکران داریم که  شیش و بش است .

مسئله ای که می ماند یک شایعاتی است که درست شده و  افخمی را مدیران شبکه  برای کیفیت سریال احضار کرده اند ؟

 من اطلاعی ندارم . یک سری چیزها بود ولی آقای افخمی کارگردانی است که به جز این که کارگردان خوبی است مدیرخوبی هم می باشد، بیشتر از همه ما ایشان کار می کرد از این طرف 20 ساعت کار می کرد وبعد می رفت برای بفیه کارها.... اما هیچ وقت نشد اخم کند ،عجله کند ویا با استرس بیاید گروه، همیشه با انرژی می آمد جلو ،اما تا از صحنه ای راضی نمی شد دست بر نمی داشت. خیلی با انرژی می آمد انگار20ساعت خوابیده، بعد آمده سر کار در حالی که فکر نمی کنم توانسته باشد نیم ساعت بیشتر بخوابد.

بگذریم ،الان چند سالته ؟

-29 سال

اولین کارت کی بود؟

-  8-9 سالم بود .

اولین  کارهایت چه بوده است؟ 

-شاخ گاوریا،دل پذیر،تعطیلات تابستانی، ابراهیم و... که اینها همه سینمایی بودند

کارهایی که در تلویزیون انجام داده ای چطور؟

-         بازگشت به خانه، این زمینی ها ،جوانی و...

بعضی ها می گویند مثلا آنقدر کار کردم بعضی چیزها را از دست دادیم. تو 20سال تجربه داری در سن 29 سالگی , تو این 20 سال تجربه چه چیز هایی از دست داده ای ؟چه میتوانی بگویی برای کسانی که تجربه شما رو ندارند ولی هم سنت هستند؟

- من چون از بچگی با افراد بزرگ تر کار کردم همه دوستای من  از من بزرگتر بودند.عکاس ،فیلم بردار و این ها، این رفتار، شخصیت آدم را تغییر می دهد اما من کودک درونم همیشه فعال بوده است واین را دوست داشتم .این که روی صورتم نیامده مثل غبارو دود و اینها به خاطر همین بوده مثلا بعضی ها آمدند  ومیگویند الان 3ساله داریم کار می کنیم ،این نشده اون نشده وفلانه. بعد من می گویم ببین من 20سال در این این کارهستم ولی هیچ چیزی نشده می گویند نه من اگر جایت بودم تو صورت مردم و عوامل با مشت میزدم .یک چیزی که خوب یاد گرفتم این است که اگر یک چیزی را میخواهد، آدم اگر از راهش برود به آن میرسد درست است کلی صبر کرده ام وخیلی تلاش کردم ولی به هر حال نمی گویم خیلی خوب بود ولی بودم به هر حال وهطور که گذشته است.

روزهای سخت برات چه بازه زمانی بوده است ،آن فاصله ای که افتاد چه  کردی؟

 من همیشه می گفتم تویی که آمدی اولین کارت شاید کارت خیلی بهتر باشد تا من ،باور پذیر تر نمیشود آدم از بچگی اش دیده شده و 50 سالت هم بشود بشه به بچگی ات نگاه می کنند .من به خاطر این که این طور شود درست در اوج زمان این زمینی ها متوجه شدم افتاده ام در کار کودک و طنز، می بینم که دیگر آخر کارم است، یا باید الان کنار بکشم یا این که ادامه می دهم، میبینم  چقدر آدم الکی شده ام، پس رهایش کردم.  از این طرف رفتم دانشگاه وسپس به من زنگ زدند اما با اینکه خیلی مشتاق بودم گفتم نه.

 به شکلی خود سازی کردی؟

بله ،جدا

بعد از آن زمان ها بود که تنها شدی وفراموشت کردند؟

-واقعیتش بود اما دو سه تا سریال که پخش شده بود و در ذهن ها بودم میدیدنم یا میگفتند چقدر آشنایی یا تویی بزرگ شدی !

شده در این چند سال با کسی درگیر شوی واز این کار زده شوی؟

خیلی چیز ها را دیدم که یک مقداری چندین بار زده شدم .در سینما ،اما آن ها را نمی شود گفت,من همیشه می گویم خدای من نکند حق کسی را بخورم! وقتی میرم سر صحنه می گویم :شاید صد تا جوان دیگر بهترباشند، باید خیلی انرژی بگذارم نکند دارم حق آنها ها را می خورم

درآن لحظه ها که این صحنه ها را می دیدی اسطوره هایت برایت شکسته نشدند؟

چرا خیلی زیاد.

بعدش هم حتما درون قلبت احساس ندامت کردی؟

بله سعی کردم خودم به آن شکل نباشم چون دیگر برای آن ها که نمی شود کاری کرد.

چرا در تئاترکم کار بودی؟

-         درو بچگی کار کردم راستش تئاتر یک محیطی است که یک یا چند نفر جمع می شوند آنجا کاررا انجام می دهند و من یک چیزهایی دیدم در تئاتر که واقعا زده شده ام.

الان همان کسانی که سبب دلزدگی شما شده اند در تئاتر حضور دارند؟

-         بله 

چرا تو باید کنار بکشی ؟

-         من خودم تئاتر را خیلی دوست دارم اما الان یک سری که علم تئاتر دارند میایند جبهه می گیرند. تئاتر ما الان مثل خاله بازی شده است، این گروه می رود کار آن گروه را می بیند و بلعکس، هیچ جای دنیا اینجطور نیست. الان در کشورهای دیگر چندین میلیاردخرج میکنند برای یک تئاترشان ،در ایران ما چه کار می کنیم؟ مردم می آیند می خندند، دست میزنند، فکر می کنند تئاتر این است ،در صورتی که تئاتر این است.

برویم بحث سینما را ادامه بدهیم شیش و بش چطور بود بازی با ستارگانی مانند آقای گلزار و حیایی چطور بود؟

-         راستش آقای گودرزی ازدستیار گارگردان های قدیمی بود دیگر گفتند این کار هست و بیا این را بگیر.نقش من 20 دقیقه است که یک خورده هم زده شده و آقای حیایی را که من از قبل می شناختم، روزگار جوانی کار کرده بودیم باهم, آقای گلزار هم که واقعا پسر خوبی است و واقعا حقش است که سوپر استار  باشد.

نقش شما چه بود ؟

-یک پسر پولداری است که خیلی سوسول است..بعد آقای گلزار که در نقش یک کلاه بردار هستند می خواهند این را تلکه کند .

برخوردگلزارچطوراست؟

 خیلی برخورد خوبی دارند یک پسر تحصیل کرده وخوب که من قبول ندارم بعضی ها می گویند بازی ضعیفی دارد.

کجا با ایشان برخورد داشتید؟

-دو سه جا که ما را دعوت می کردند دیده بودمشان ولی دیگر اینجا اولین برخوردمان بود که صحبت کردیم روز دوم هم نظرمن رو پرسیدند راجع به فیلم ،کاری به حاشیه هایی که راجع به  ایشان هست ندارم در کل آدم با شخصیتی هستند. آدم خوب معتقد و واقعا حقش است سوپراستار باشد. خیلی زحمت می کشد، باید تشویق بشود دیگر به بالاترین رسیده است وباز هم پیشرفت دارد میکند.

یعنی شما می گویید بعضی مبالغی که می گیرند اشکال ندارد؟

نه حقش است، شاید بعضی فیلم هایی که بازی کردند ایشان خیلی شاخص نباشد اما مردم به خاطر ایشان آن فیلم رو آمدند دیدند، چرا برود در جیب تهیه کننده ،مردم وقتی آن برند رو می خرند پول برندش را می دهند.مردم به خاطر گلزار می آیند و آن فیلم را می بینند.

شما با سقف قرارداد مخالف هستید؟

من مخالف زیرابی که دارند می زنند هستم.آقای گلزار کاری کرد که رقم خیلی بازیگر های دیگر آمد بالا به جای این که تشکر کنند زیرآب می زنند وای شرم آور است.

پس بازیگر های دیگر هم بگویند ما اینقدر می خواهیم ؟

نه ،آقای گلزار ثابت کرده است  خودش را با فیلمهایی که بازی کرده است. من فیلم هایی را دیدم طرف می رود بازی میکند 4-5 میلیون فروش کرده است. گلزار میرود بازی میکند جز این که سینما فروش میایاردی می کند تمام رسانه ها می خرند، این پول باز می رود باز در جیب تهیه کننده !به نظر من جای این که یک کسی را خفه کنند باید کاری کنند که این آدم را گنده اش کنند وجهانی، می توانند کلی پول و اتفاقات خوب از کنارش در بیاورند چرا ما بازیگر جهانی نداشته باشیم !

حالا شما در کل نظرتان راجع به مبالغی که بازیگر هامی گیرند چطور است؟

ببینید با همه این هایی که گفته می شود، زندگی یک بازیگر خیلی سخت است ،مثلا اگر اقای گلزار 200 تومان بگیرد ،150تومانش خرج می شود، اگر بخواهد سوپر استار بماند باید خرج کند،حالا شما بگویید اگر پول نگیرد چگونه باید زندگی کند؟

فوتبالی هستی ؟

-اصلا ,فقط  علی دایی را  می شناسم.
دیدگاه ها : طرفداران شاهرخ و شهنام
آخرین ویرایش: چهارشنبه 18 آبان 1390 11:27 ب.ظنمایش نظرات 1 تا 30